Relacja z ferii zimowych 2018.

Tradycyjnie już filia biblioteczna MGOK-u zorganizowała dzieciom ciekawą ofertę zajęć podczas ferii zimowych. W tym roku przebiegały one pod hasłem: „Zimowa zabawa w bibliotece”.

Nasze ferie zaczęliśmy od zajęć plastycznych, gier stolikowych oraz swobodnego leżakowania i oglądania bajek przez najmłodszych uczestników. Na drugi dzień zaplanowaliśmy wspólne ognisko. Niestety z przyczyn pogodowych dzieci zjadły kiełbaskę przysmażaną na patelni i z wody. Po ciepłym posiłku przyszedł czas na wspólną zabawę i grę w kalambury.

W drugim tygodniu naszej zimowej zabawy chcieliśmy nawiązać tematycznie do zeszłorocznych ferii i przygotowaliśmy dla dzieci zajęcia kulinarne z ziemniakiem w roli głównej. Uczestnicy przygotowywali frytki i placki ziemniaczane. Na deser na stole pojawiły się słodycze oraz smażone na miejscu pączki.

Ostatni dzień naszej zimowej przygody zakończyliśmy wspólną zabawą karnawałową. Dzieci przebierały się za różne postacie, malowały twarze i przygotowywały oryginalne fryzury. Wspólna zabawa przy poczęstunku, muzyce i kominku przyniosła wszystkim wiele radości i zadowolenia.

Chciałabym szczególnie podziękować osobie na którą zawszę mogę liczyć realizując jakiekolwiek działania w Szczytach. To członkini rady sołeckiej pani Ania Ziółek. Pani Ania była z nami przez całe ferie, służyła pomocą, zaangażowaniem i ciekawymi pomysłami poświęcając przy tym swój wolny czas. Aniu – dziękujemy i mamy nadzieję, że zawsze znajdziesz dla nas czas.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Wszystkim dzieciom dziękuję za udział w naszej zimowej zabawie. Życzę powodzenia i siły w kolejnym pracowitym półroczu i zapraszam do filii bibliotecznej w Szczytach.

`                                                                                      Kamila Falkowska

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu