Wystawa pn. "104 lata lotnictwa wojskowego w Polsce - wystawa modeli kartonowych i akcesoriów balonowych" uroczyście otwarta

302453803 2265750380266901 1856039007463242881 nW piątek 26 sierpnia odbyło się uroczyste otwarcie wystawy przygotowanej przez dwóch wielkich pasjonatów lotnictwa i baloniarstwa – Tadeusza Budnera oraz Krzysztofa Kosobudzkiego. Wystawa pn. "104 lata lotnictwa wojskowego w Polsce - wystawa modeli kartonowych i akcesoriów balonowych" powstała z okazji Święta Lotnictwa Polskiego, które obchodzi się corocznie 28 sierpnia. Jest to wspólne święto lotnictwa cywilnego i wojskowego, lotników, służb żeglugi powietrznej, personelu naziemnego i wszystkich osób związanych z branżą lotniczą.

 


Wystawa przedstawia ponad 60 modeli kartonowych samolotów na przełomie 104 lat lotnictwa wojskowego w Polsce. Sekret ich wykonania tkwi w opanowaniu, dbałości o detale i precyzji wykonania. Dla Tadeusza Budnera kartonowe modele to pasja życia.


Całość wystawy uzupełniają akcesoria balonowe udostępnione przez instruktora oraz pilota balonowego Pana Krzysztofa Kosobudzkiego. Wystarczy posłuchać tylko przez chwilę jak opowiada o baloniarstwie aby stwierdzić, że to jego wielka pasja.


Dodatkowe eksponaty na wystawę udostępnił również Pan Stanisław Kaliciński, który również jako pasjonat prowadzi Prywatne Muzeum Techniki Wojskowej i Historii Regionalnej w Podlesiu Dużym.


Podczas uroczystego otwarcia nie zabrakło przedstawienia historii polskiego lotnictwa oraz baloniarstwa a co równie ważne mnóstwa uśmiechu i radości dookoła.


Serdecznie zapraszamy na tę wspaniałą wystawę, która udostępniona będzie dla Państwa przez cały wrzesień. Naprawdę warto! Być może ktoś z Państwa zarazi się pasją do modelarstwa lub lotami balonem‼

Fotorelacja: https://www.facebook.com/bckbialebrzegi

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu