Białobrzeskie Regaty Kajakowe nad Pilicą - zakończyły wakacje

302176872 2265855596923046 8025513816291922328 nW niedzielę 28 sierpnia odbyła się 4. edycja Białobrzeskich Regat Kajakowych nad Pilicą. Wydarzenie tradycyjnie zgromadziło tłumy miłośników turystyki kajakowej, którzy tym razem do pokonania mieli dystans 15 km na odcinku Przybyszew – Brzeźce. W wydarzeniu wzięło udział ponad 160 osób z rożnych zakątków Polski. Jak podkreślali Uczestnicy - regaty były idealnym pomysłem na rodzinne zakończenie wakacji nad Pilicą.


Tegoroczna edycja regat różniła się od pozostałych usytuowaniem mety spływu oraz odcinkiem do pokonania. Tym razem kajakarze musieli przepłynąć dystans 15 kilometrów dopływając do stanicy firmy Kajaczek.pl zlokalizowanej w miejscowości Brzeźce w gminie Białobrzegi. Dzięki zmianie trasy Uczestnicy mogli podziwiać nieznane dotąd, zachwycające, nadpiliczne krajobrazy z poziomy wody. Mogli również przepłynąć po raz pierwszy pod mostem, czyli jedną z wizytówek naszego miasta.

 


Tradycyjnie na mecie Regat, na uczestników czekał piknik z różnymi atrakcjami m.in. grill, lody, muzyka, wspólna zabawa oraz nagrody. Każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal Białobrzeskich Regat Kajakowych, a puchary dodatkowo otrzymali:

  • Najmłodszy Uczestnik/czka – Nela Rożek
  • Najstarsza Uczestniczka – Zofia Szczepanowska
  • Najstarszy Uczestnik – Marian Olszewski
  • Załoga z miejscowości najdalej położonej od Białobrzegów – Anna i Marek Pawłowscy z Łodzi.


Regatowe trofea wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek wraz z p.o. Dyrektora BCK "Białe Brzegi" Mateuszem Rzeźnickim.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom 4. edycji Białobrzeskich Regat Kajakowych za wspaniałą, rodzinną atmosferę.
Szczególne podziękowania kierujemy do:

  • Kajaczek.pl i Wincentsport – za dotychczasową współpracę i pomoc w organizacji wydarzenia
  • Alessandro Sappa i firmy Frubella Procesing sp. z o.o. – za dotychczasową współpracę i ufundowanie słodkiego poczęstunku w postaci lodów dla Uczestników wydarzenia
  • Galeria Smaku – za organizację grilla w czasie wydarzenia

Białobrzeskie Regaty Kajakowe nad Pilicą po raz kolejny cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Białobrzegi, a także miłośników kajakarstwa z całej Polski. Uczestnicy zgodnie podkreślają, że wydarzenie to bardzo dobry element promocji naszej gminy i walorów rzeki Pilicy.

DZIĘKUJEMY za wszystkie miłe słowa od Uczestników wydarzenia i zapraszamy na 5. jubileuszową edycję w przyszłym roku‼ Wszelkie sugestie i podpowiedzi zapisaliśmy i postaramy się Was zaskoczyć‼

Fotorelacja: https://www.facebook.com/bckbialebrzegi

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu