Wspomnienie o Mieczysławie Foggu zachwyciło publiczność

307757354 2283150598526879 286620076680127389 nW niedzielne popołudnie, 18 września o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi odbyło się spotkanie pt. „Wspomnienie o Mieczysławie Foggu”, które poprowadził prawnuk nestora polskiej piosenki – Michał Fogg, prezes Fundacji Retro, patron i współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. W trakcie spotkania zaprezentowane zostały prywatne zdjęcia artysty, okraszone opowieściami przekazywanymi w rodzinie z pokolenia na pokolenie, a wszystko to przeplatane utworami z repertuaru bohatera w wykonaniu Pana Wojciecha Dąbrowskiego.

 


Kariera Mieczysława Fogga trwała przez 60 lat, co jest precedensem w dziejach polskiej piosenki. Na przestrzeni sześciu dekad aktywności zawodowej dał 16.000 koncertów (!) w Polsce i w ponad 25 państwach, w tak odległych miejscach, jak Brazylia, Stany Zjednoczone czy Sri Lanka. Zdjęcia obrazowały wiele wątków z jego działalności artystycznej, w tym m.in. współpracę z Chórem Dana, niezliczone tournée w kraju i za granicą, a nawet aktorskie występy w kilku produkcjach filmowych.


Nagrał ponad 3 tys. piosenek, współtworzył w międzywojniu polską muzykę rozrywkową. Choć z dzisiejszej perspektywy miał status super gwiazdy i niczym literacki Fileas Fogg zwiedził cały świat, nigdy nie czuł się lepszym człowiekiem od innych. Zawsze pogodny, z ogromną kulturą i niespotykanymi dziś manierami.


Wśród zebranych uczestników można stwierdzić, że spotkanie z twórczością Mieczysława Fogga obudziła w nich wyjątkowe wspomnienia dawnych lat.

Fotorelacja z wydarzenia: https://www.facebook.com/bckbialebrzegi

 

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu