Nowa odsłona kampanii „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” w naszej bibliotece

313439997 465019079067141 8947810491088271049 n 1Już po raz trzeci biblioteka BCK-u przystąpiła do projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Swój debiut mieliśmy jesienią 2020r. Ta inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród miłośników książek dziecięcych, dlatego nieprzerwanie ją kontynuujemy. W tegorocznej edycji projektu na bibliotekarzy i Małych Czytelników czeka wiele nowości. Z myślą o najmłodszych czytelnikach przygotowana została zupełnie nowa Wyprawka Czytelnicza. Znajduje się w niej autorska książka napisana i zilustrowana specjalnie na potrzeby projektu przez wybitnych twórców, uwielbianych przez najmłodszych czytelników.

 


W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Pojawiły się także zupełnie nowe wzory kart czytelnika, naklejek, plakatów oraz dyplomów. Nowością w tegorocznej kampanii są również Wyprawki w wersji ukraińsko-polskiej 🇺🇦 Mamy ogromną nadzieję, że pomogą dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami i literaturą. Wspólne czytanie to przecież nie tylko wspaniała zabawa i rozwój w wielu obszarach, ale też budowanie poczucia bezpieczeństwa i przynależności do wspólnoty – rodzinnej i lokalnej.


Przypomnimy krótko jak działa projekt:
- Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika.
- Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę.
- Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zachęcamy wszystkich rodziców, opiekunów oraz wychowawców grup przedszkolnych do włączenia swoich pociech i wychowanków w proponowane przez nas działania.

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu