Niezapomniane widowisko patriotyczne w Białobrzegach!

316407629 473085281593854 4479488391337401447 nZ okazji obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Sali sportowej przy PSP nr 1 w Białobrzegach, odbył się w niedzielne popołudnie 20 listopada 2022 r. Koncert Patriotyczny ,,Pod flagą biało-czerwoną” w wykonaniu wyjątkowego Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.


Przed bardzo liczną białobrzeską publicznością wystąpiło blisko 100 artystów: orkiestra pod batutą Tomasza Labunia, wokaliści oraz grupa baletowa. Podczas koncertu usłyszeć można było pieśni i piosenki wojskowe, począwszy od tych śpiewanych przez Legiony Marszałka Piłsudskiego, poprzez zakazane piosenki z czasów Powstania Warszawskiego, aż po współczesne kompozycje i utwory takie jak „Sen o Wiktorii” czy też przebój z filmu „Jak rozpętałem II wojnę światową” czyli „Róża i bez” Andrzeja Żarneckiego.

 


Na białobrzeskiej scenie muzycznej nie obyło się bez tańców narodowych – polonez, kujawiak, oberek, mazur, w których odnajdujemy ducha swych przodków.

Na zakończenie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z rąk Burmistrza Adama Bolka w podziękowaniu za niesamowite widowisko patriotyczne otrzymał Białobrzeską Złotą Płytę.


Dziękujemy Państwu za bardzo dużą frekwencję, jest to dla nas niezwykle ważny sygnał by takie wydarzenia odbywały się cyklicznie w naszym mieście.


Organizatorami Koncertu byli:

  • Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi Adam Bolek
  • Białobrzeskie Centrum Kultury „Białe Brzegi”


Pragniemy również podziękować pani Dyrektor oraz wszystkim pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. KEN w Białobrzegach za oferowaną pomoc przy organizacji niniejszego wydarzenia.

Fotorelacja: https://www.facebook.com/bckbialebrzegi

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu