Konkurs Recytatorski IDĄ ŚWIĘTA

PLAKATY MGOK 2022 11 30T085540.042Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich chętnych miłośników poezji do wzięcia udziału w XVI edycji Konkursu Recytatorskiego „Idą Święta”. Zadanie konkursowe polegać będzie na zaprezentowaniu jednego utworu, dowolnego autora, adekwatnie do kategorii wiekowej, związanego tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia.

Celem konkursu jest aktywizowanie dzieci i młodzieży do poszukiwań repertuarowych, samodzielnej pracy nad interpretacją tekstu, krzewienie piękna mowy polskiej, zaznajamianie dzieci i młodzieży z twórczością polskich poetów i prozaików oraz kultywowanie świątecznych tradycji.

 

Konkurs Recytatorski odbędzie się 20 grudnia 2022 roku (wtorek) o godzinie 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi, Plac Zygmunta Starego 9.

Uczestnicy będą prezentować swoje teksty w czterech kategoriach wiekowych:
• I kategoria - przedszkola/klasy „0”
• II kategoria - uczniowie klas I-IV szkół podstawowych
• III kategoria - uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych
• IV kategoria – uczniowie szkół ponadpodstawowych

Zgłoszenia do XVI Konkursu Recytatorskiego „Idą Święta” przyjmujemy do 13 grudnia 2022 roku do godziny 15.00 - sekretariat Białobrzeskiego Centrum Kultury BIAŁE BRZEGI.

Każda placówka może wytypować 6 uczestników. Za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane nagrody rzeczowe. Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy do udziału i życzymy sukcesów.

 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA 

 

PLAKATY MGOK 2022 11 30T085540.042

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu