„Pierwsza Gwiazdka” zagościła podczas Białobrzeskiego Uniwersytetu Dziecięcego

321246054 833946141151453 2829441533428703676 nWyjątkowe atrakcje czekały na naszych słuchaczy, którzy 19 grudnia 2022 roku o godzinie 10.00 wzięli udział w trzecim spotkaniu Białobrzeskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Tematem przewodnim przedświątecznego spotkania była „Pierwsza Gwiazdka”.


Najciekawszą atrakcją sobotniego przedpołudnia było mobilne planetarium, w którym został wyświetlony film, przedstawiający historię naszej Ziemi. Dzięki wykorzystaniu specjalnego programu wizualizacyjnego uczestnicy przenieśli się w czasie do narodzin Chrystusa i zobaczyli zjawiska sprzed 2000 lat.

 


Ze względu na fakt, że nasze spotkanie odbyło tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia i pod przewodnim tytułem „Pierwsza Gwiazdka” nasi młodzi adepci dowiedzieli się wiele interesujących wiadomości na temat tytułowej GWIAZDKI, a także próbowali wspólnie odnaleźć jej położenie, aby w dzień Wigilijny bez trudu odnaleźć ją na niebie przed wigilijną kolacją. 


To jednak nie koniec sobotnich atrakcji. Dzieci wzięły udział w warsztatach, w trakcie których dowiedziały się, jak te magiczne Święta Bożego Narodzenia obchodzi się w różnych częściach Polski i świata. Na zakończenie tej części dzieci stworzyły wyjątkowe „zapiekane” bożonarodzeniowe magnesy i breloczki, które na oczach naszych artystów zmieniały swoje rozmiary.


Kolejnym punktem programu było rozwiązanie świątecznej zagadki, otworzenie tajemniczej skrzynki, otrzymanie przepisu na tradycyjne świąteczne pierniczki. Jakby tego było mało nasi milusińscy mieli okazję spróbować tych przepysznych słodkości.

Przyłączając się do życzeń instruktorów z Planetarium Syriusz życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świat Bożego Narodzenia.

 

Fotorelacja: https://www.facebook.com/bckbialebrzegi

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu