4 kwietnia – Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt

PLAKATY MGOK 27 kopia„Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”, to słowa Antoniego de Saint-Exupéry. Gdybyśmy postępowali zgodnie z tą maksymą, problem bezdomności wśród zwierząt praktycznie by nie istniał. Te niewinne istoty nie cierpiałyby z powodu braku pożywienia, dachu nad głową, z zimna czy z powodu agresji ze strony człowieka. Doskonałą okazją, by zwrócić uwagę na sytuację udomowionych zwierząt, które z różnych przyczyn straciły dach nad głową lub go po prostu nigdy nie miały, jest Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych.

Białobrzeskie Centrum Kultury Białe Brzegi oraz Zakład Usług Komunalnych w Białobrzegach przygotowały na tę okoliczność wyjątkowy konkurs skierowany do dzieci i młodzieży pn. „PODAJ ŁAPĘ”. Nagrodą w konkursie jest voucher o wartości 300 zł do wykorzystania w Sklepie zoologiczno-wędkarskim (ul. 11 Listopada 15, 26-800 Białobrzegi).

 

Głównym celem konkursu jest promocja idei adopcji zwierząt skrzywdzonych przez los, przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, a także pobudzanie wyobraźni, kreatywności i inwencji twórczej.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

  1. Wstawić zdjęcie swojego adoptowanego pupila pod postem
  2. Napisać dlaczego warto adoptować zwierzęta ze schroniska
  3. Wygrywa zdjęcie z komentarzem, które zbierze największą liczbę reakcji tzw. polubień.

Jeśli rozważasz posiadanie psa lub kota nie kupuj go, tylko pomyśl o adopcji. Nie bójmy się przeszłości „schroniskowców”. Wśród lokatorów schronisk zdecydowana większość psów to zwierzęta, które po prostu miały w życiu pecha. Niektóre zgubiły się właścicielom i już do nich nie wróciły, innym po śmierci ukochanego pana nikt nie otworzył drzwi swojego domu.

W tym miejscu zachęcamy również do czynnego wolontariatu, który jest ważnym elementem każdego, dobrze funkcjonującego schroniska dla zwierząt. Praca wolontariusza w schronisku ma ogromne znaczenie dla zwierząt, które przebywają na jego terenie. Jeśli więc masz czas i chęci, zapraszamy do czynienia dobra dla innych!

Zainteresowane osoby wolontariatem w Schronisku dla zwierząt w Małym Bożym prosimy o kontakt:

 

Zachęcamy również do śledzenia strony: https://www.facebook.com/PSYjacielewpotrzebie

  • Jeśli jesteś zainteresowana/y adopcją to koniecznie zadzwoń pod podany numer telefonu: 665 216 825

 

Może właśnie w tym dniu odwiedź najbliższe schronisko, tam znajdziesz przyjaciela na całe życie. Nagrodą będzie bezgraniczna wdzięczność Twojego pupila.

 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

 

PLAKATY MGOK 27 kopia

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu