Święta Wielkanocne tematem Białobrzeskiego Uniwersytetu Dziecięcego

420350003 746860927549620 6010948656416374033 n 116 marca 2024 roku w nowej części Białobrzeskiego Centrum Kultury "Białe Brzegi" udaliśmy się bajkową podróż śladami Zajączka Wielkanocnego. Zbliżające się szybkim krokiem tegoroczne Święta Wielkanocne są radosnym czasem zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Są to Święta rodzinne, pełne zwyczajów i tradycji.

Podczas sobotnich zajęć Białobrzeskiego Uniwersytetu Dziecięcego dowiedzieliśmy się skąd wzięły się Święta Wielkanocne, poznaliśmy nowoczesne i dawne tradycje świąteczne, spotkaliśmy się z Zajączkiem, który schował dla nas niespodzianki. To nie wszystko – poznaliśmy również nową technikę malowania wielkanocnych pisanek, zajączków i dowiedzieliśmy się skąd wzięła się legenda o samym Zajączku. Nasi młodzi Studenci nie tylko poznali nowe zagadnienia, ale również mogli sami doświadczać i działać. Świetnie poradzili sobie ze zdobieniem własnych ozdób świątecznych.

 

Pod okiem naszych świetnych instruktorek z Fabryki Marzeń dzieci bardzo sprawnie wykonały zadania, nie zapominając o najdrobniejszych szczegółach. W efekcie powstały ozdoby, które mogą zagościć na stołach lub w koszyczkach wielkanocnych naszych młodych Żaków. Króliczek wielkanocny dodatkowo przygotował dla naszych milusińskich wiele konkursów. Dziękujemy za aktywny udział dzieci, a przede wszystkim za wspaniałą atmosferę.

Widzimy się już za miesiąc – 20 kwietnia. Chcesz do nas dołączyć??? Wystarczy rejestracja na stronie www.blb.systemzajeciowy.pl

 

BAWIMY UCZĄC, UCZĄC BAWIMY!!!

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu