MAJOWE DNI BIAŁOBRZEGÓW 2024 – już za nami!

445209191 784607127108333 7071558852982944747 nTo był wspaniały dzień, który Mieszkańcy Białobrzegów spędzili wspólnie bawiąc się i integrując. Były występy lokalnych artystów, zbiórka charytatywna, wesołe miasteczko, stoiska handlowe, punkty gastronomiczne i koncerty gwiazd. Dziękujemy Wam za ten piękny czas.

Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od występu Orkiestra OSP Białobrzegi gdzie oprócz uroczystego hejnału muzycy zabrali zgromadzoną publiczność w podróż po różnych zakątkach świata.

 

Na białobrzeskiej scenie zaprezentowała się również rodzima Kapela Krzysztofa Rokicińskiego w składzie: Krzysztof Rokiciński – harmonia trzyrzędowa, Henryk Dawidowski – bęben, oraz Kazimierz Pietrzak – saksofon.

Kolejny już raz przed zgromadzoną publicznością wystąpił Haust. Zespół powstał kilka lat temu, ale jak mówią Muzycy, dopiero na początku 2023 roku mogli kompletnie oddać się na graniu dobrej muzyki. Zespół tworzą Jarek Rdzanek (wokal i gitara), Tomek Klimek (perkusja), Jacek Podwysocki (gitara basowa), Michał Michalski (gitara) oraz Wojtek Kowalczyk (saksofon), który dołączył do zespołu całkiem niedawno. Mocne riffy i szczere teksty podbite są mieszanką rockowo-metalowych stylów zgodnie z myślą, że muzyka nie zna granic. Obecnie są w trakcie nagrywania swojej autorskiej płyty.

NEXƎN to kolejny białobrzeski zespół, który ponownie już wystąpił na dużej scenie Majowych Dni Bialobrzegów. Muzyką zajmują się od ponad 4 lat i mają jasno postawiony cel, który konsekwentnie relizują. Wyniki pracy Dawida, Wojtka i Kuby są powszechnie dostępne na kanale youtube: NEXEN46.

Podczas tegorocznych Majowych Dni Białobrzegów przez cały dzień działo się dużo, ale to właśnie wieczorem nastąpiła kulminacja zdarzeń. B.R.O. swoimi największymi hitami rozruszał publikę. Gwiazdą tegorocznych Majowych Dni Białobrzegów był również CZADOMEN, który porwał do tańca wszystkich. Białobrzeska publiczność bawiła się przy energicznych rytmach disco polo.

Tuż przed gwiazdą wieczoru wystąpił dobrze znany białobrzeskiej publiczności zespół L.A.W w składzie: Jarek Petrzak (wokal), Piotr Leon Dworzecki (bas), Paweł Pszczółka (gitara), Michał Michalski (gitara), Sebastian Bączkowski (klawisze), Łukasz Sali Salitra( perkusja) - w zastępstwie Łukasza Boguś Stępień. Początki zespołu sięgają 2019 roku, gdy jako grupa kilku radomskich prawników, postanowili odnaleźć odskocznię od pracy, rutyny i dnia codziennego. Ich utwory można usłyszeć w takich rozgłośniach radiowych jak Radio Radom i Radio Rekord.

Tegoroczną gwiazdą wieczoru była Sylwia Grzeszczak, jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek. Nie da się ukryć, że wiele osób przybyło na targowisko miejskie głównie dla niej, pod sceną zgromadziła prawdziwe tłumy, nie tylko z Białobrzegów i okolic, ale też z innych części kraju. Już pierwsze dźwięki utworu wprowadziły niesamowitą atmosferę, a energia Artystki rozgrzała publiczność. Gwiazda wieczoru podczas swojego występu zaśpiewała ulubione utwory takie jak: ,,Motyle”, ,,Małe rzeczy”, czy ,,Księżniczka”. Nie zabrakło również jej najpopularniejszych kawałków, przy których publiczność szalała pod sceną.

W ramach podziękowania i uznania za sobotni koncert Adam Bolek - Burmistrz Miasta i Gminy Białobrzegi oraz Andrzej Halicki - Poseł Parlamentu Europejskiego wręczyli Sylwii Grzeszczak Białobrzeską Złotą Płytę upamiętniającą niezapomniany występ podczas Majowych Dni Białobrzegów 2024.

Na zakończenie sobotniego wieczoru odbyła się również zabawa pod chmurką z Dj-em.

Tak jak wspominaliśmy wydarzenie miało cichego bohatera w osobie Stasia Zielińskiego dla którego podczas wydarzenia udało się wspólnie uzbierać: 12563,06 zł. Dziękujemy za Wasze otwarte serca! Pamiętajcie, że w każdym momencie możecie wesprzeć zbiórką dla Stasia która znajduje się pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/stas-zielinski.

Podsumowując DZIĘKUJEMY wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Majowych Dni Białobrzegów, a przede wszystkim:

  • SPONSOROM WYDARZENIA – bez Waszej pomocy nasz program nie byłby tak urozmaicony;
  • KGW „Wierzbinki” w Stawiszynie i KGW „Szlacheckie Susanki” za wielkie serca i przygotowanie potrawy zasilającą zbiórkę dla Stasia;
  • OSP w Suchej – za pomoc w organizacji i zabezpieczeniu wydarzenia;
  • ZUK w Białobrzegach - za pomoc w organizacji wydarzenia.

Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Radom, Echo Dnia, Białobrzegi24 i Białobrzeska Gazeta.

Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Fotorelacja na stronie: https://www.facebook.com/bckbialebrzegi

 

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu