VELO FAMILY BIAŁOBRZEGI - informacje organizacyjne

fb rajdSzanowni Państwo,

już w najbliższą niedzielę odbędzie się II edycja rodzinnego rajdu rowerowego szlakiem ziemi białobrzeskiej pn. VELO FAMILY BIAŁOBRZEGI. Z tego względu zamieszczamy Państwu kilka ważnych informacji do zapoznania się przed rozpoczęciem i udziałem w wydarzeniu. Prosimy o przeczytanie informacji, a nawet całego regulaminu :)

1. WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Każdy Uczestnik rajdu rowerowego zobowiązany jest wypełnić i oddać przygotowaną przez organizatora kartę zgłoszenia. Karty będą wydawane uczestnikom w dniu rajdu. Osoba, która zadeklarowała opiekę nad niepełnoletnim uczestnikiem rajdu musi być uczestnikiem rajdu. Biuro rajdu (Białobrzeskie Centrum Kultury "Białe Brzegi" zostanie otwarte od godziny 9.00. Wejście do budynku od ul. Targowickiej (nowa część BCK). W miarę Państwa możliwości prosimy o wydrukowanie karty w domu i jej wypełnienie. Informacje na temat poszczególnych grup (tzn. kto z kim w grupie) należy przesyłać do czwartku 27 czerwca na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

2. Osoby dorosłe uczestniczą w rajdzie indywidualnie, a osoby niepełnoletnie pod opieką rodziców lub opiekunów. Organizator rajdu nie zapewnia opieki nad niepełnoletnimi uczestnikami rajdu.
3. Uczestnicy rajdu powinni być ubrani w sposób odpowiedni do warunków atmosferycznych w dniu rajdu. Zaleca się używanie podczas rajdu kasku ochronnego oraz kamizelek odblaskowych.
4. Każdy z uczestników rajdu powinien posiadać sprawny technicznie rower. Organizator zapewnia zestaw naprawczy wyposażony w podstawowe klucze do roweru oraz pozwalający na naprawę przebitej opony.
5. Uczestnicy rajdu nie mogą być pod wpływem alkoholu, ani jakichkolwiek innych środków odurzających.

2. ZASADY PORUSZANIA SIĘ NA TRASIE RAJDU

1. Uczestnicy rajdu poruszają się zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
2. Wszyscy uczestnicy rajdu poruszają się za przewodnikiem, w rzędzie.
3. Ruch odbywa się prawą strona drogi, w odległości 30-50 cm od jej krawędzi, a na drogach leśnych i śródpolnych zachowuje się jedynie ruch prawostronny.
4. Jadąc rzędem należy zachować odległość między rowerami co najmniej 2 m, a przy zjazdach - 5 m.
5. Należy jechać równo i spokojnie. Nie dopuszczalne jest tarasowanie drogi, jazda równoległa i ciągłe zmiany pozycji, a także jazda bez trzymania kierownicy oraz zdejmowanie stóp z pedałów.
6. Każdy manewr na drodze musi być przeprowadzony z upewnieniem się o możliwości bezpiecznego jego wykonania oraz odpowiednio wcześniej zasygnalizowany.
7. Przy zjazdach nie należy rozpędzać roweru, nie wolno też wyprzedzać; szybkość należy kontrolować przez hamowanie.
8. Wszelkie ewentualne naprawy sprzętu i inne sytuacje wymagające postoju zawodników muszą odbywać się w miejscu postoju Uczestników rajdu lub zgłoszone uprzednio do opiekunów grupy. Uczestnik z uszkodzonym sprzętem zostanie zabrany z trasy rajdu przez techniczny samochód Organizatora.
9. Podczas postoju nie należy tarasować drogi.
10. W przypadku braku możliwości dalszej jazdy z powodu awarii lub innej przyczyny, uczestnik informuje organizatora o tym fakcie i jest zabierany włącznie z rowerem przez samochód techniczny.

Na mecie (Boisko Sportowe w Stawiszynie) odbędzie się poczęstunek w formie grilla z dekoracją medalową. Życzymy wspaniałych wrażeń :)

 

DOKUMENTY:

KARTA ZGŁOSZENIA

REGULAMIN

logo pilica logo starostwo logo straz  152901 logo zapilicze
muw swm mck dzu